• 1 z 19
 

Větší kousek krásně zbarveného citrínu mírně prostoupeného křemenem

 

Obdivuhodný vzorek citrínu v lehkém spojení s křemenem ze slavné české lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší citrín, který se může pochlubit opravdu slušnými rozměry i váhou. V některých pasážích je sice tento citrín mírně prostoupený bílo-oranžovým křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Povrch kamene je z jedné strany celý matný, nádherně sametově ohlazený a velmi příjemný na dotek.

Druhá strana vzorku je pak vysoce lesklá, díky čemuž lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou poměrně slušně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá v některých úsecích solidní čistotu, především zde však můžete obdivovat množství nejrůznějších úkazů jako jsou půvabné mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka.

Skutečně pozoruhodným dojmem pak působí pasáže, kde se citrín vzájemně mísí a prolíná právě s křemenem.

Po důkladnějším prozkoumání lze uvnitř citrínu objevit i menší pestrobarevné duhy. Ty se nejlépe hledají za pomocí baterky a to pokud je kámen mokrý.

Opravdu kvalitní je pak i samotná barva citrínu, která se pyšní středně až sytě žlutým odstínem, místy s jemně zlatavými tóny. Toto vyjímečné zbarvení pak samozřejmě nejvíce vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích.

Pokud toužíte po větším českém citrínu s krásným vnitřním světem a kouzelnou žlutou barvou, tento vzorek si jistě zamilujete.

Tento citrín jsme pro vás detailně nafotili ze všech stran (celkem 19 snímků) a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho tvaru, velikosti i barvě. Níže pod popiskem naleznete také tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 105 x 55 x 37 mm

Váha: 264 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Dostupnost Prodáno
2 900 Kč
Kód produktu 2082
Kategorie Pravý český citrín - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...