Větší kousek krásně zbarveného citrínu mírně prostoupeného křemenem

Obdivuhodný vzorek citrínu v lehkém spojení s křemenem ze slavné české lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší citrín, který se může pochlubit opravdu slušnými rozměry i váhou. V některých pasážích je sice tento citrín mírně prostoupený bílo-oranžovým křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Povrch kamene je z jedné strany celý matný, nádherně sametově ohlazený a velmi příjemný na dotek.

Druhá strana vzorku je pak vysoce lesklá, díky čemuž lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou poměrně slušně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá v některých úsecích solidní čistotu, především zde však můžete obdivovat množství nejrůznějších úkazů jako jsou půvabné mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka.

Skutečně pozoruhodným dojmem pak působí pasáže, kde se citrín vzájemně mísí a prolíná právě s křemenem.

Po důkladnějším prozkoumání lze uvnitř citrínu objevit i menší pestrobarevné duhy. Ty se nejlépe hledají za pomocí baterky a to pokud je kámen mokrý.

Opravdu kvalitní je pak i samotná barva citrínu, která se pyšní středně až sytě žlutým odstínem, místy s jemně zlatavými tóny. Toto vyjímečné zbarvení pak samozřejmě nejvíce vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích.

Pokud toužíte po větším českém citrínu s krásným vnitřním světem a kouzelnou žlutou barvou, tento vzorek si jistě zamilujete.

Tento citrín jsme pro vás detailně nafotili ze všech stran (celkem 19 snímků) a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho tvaru, velikosti i barvě. Níže pod popiskem naleznete také tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 105 x 55 x 37 mm

Váha: 264 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2082
2 900 Kč
Větší kousek krásně zbarveného citrínu mírně prostoupeného křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty