Větší krystal morionu se začínajícím dohojením a špicemi zarostlými křemenem - Samoléčitel

Obdivuhodný vzorek temné až černé záhnědy tzv. morionu pocházejícího ze známé kamínkářské lokality Suky (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší krystal morionu, který se pyšní zajímavým podlouhlým tvarem (délka krystalu činí uctihodných 12 centimetrů).

Tento krystal morionu má po svém obvodu moc hezky zachovalé stěny a plochy, špici by jste zde však hledali marně. Kámen však přesto není prakticky poškozený a takto pozoruhodně jej už příroda stvořila. Na místo klasické špice je zde krystal ve své horní části zarostlý bílo-šedým křemen. Ten samozřejmě můžete najít i ze spodní strany morionu, protože téměř všechny krystaly vyrůstají z tzv. mateční horniny, kterou je v oblasti Vysočiny nejčastěji právě křemen. Můžete jej dokonce najít částečně i ze zadní nepohledové strany morionu a to spolu s dalším minerálem a sice muskovitem, neboli světlou slídou často přezdívanou jako kočičí stříbro. Tento muskovit se zde vyskytuje ve své klasické formě, tvoří tedy drobné lupínky.

Krystal morionu je tedy na obou svých koncích i ze zadní strany tvořený křemenem, i přes to však stále působí kvalitním a estetickým dojmem.

Ze spodní strany pak můžete na tomto křemenu objevit jeden velmi zajímavý a poměrně vzácný úkaz. Kámen se zde totiž v jedné pasáži začal tzv. dohojovat množstvím drobných lesklých plošek či špiček. Pro lepší představu jsme pro vás tento ojedinělý úkaz zachytili v detailu na dvou fotografiích. Morion lze díky tomu zařadit mezi unikátní tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Pohledová strana kamene pak nabízí působivý pohled na větší krystalové stěny s typickou temně hnědou až černou barvou. Navíc jsou tyto stěny decentně zdobeny jemným rýhováním.

Díky částečnému lesku těchto krystalových ploch lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou alepoň mírně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak pestrý vnitřní svět. Pro lepší představu se pokochejte posledními dvěma snímky, kde je morion prosvícený právě baterkou.

Přesto, že tento morion je z části křemenný, rozhodně se řadí mezi ty kvalitnější vzorky a to především díky své velikosti a průsvitnosti. Lidé kteří se o drahé nerosty zajímají kvůli jejich energetickým účinků a vlastnostem pak zase jistě potěší fakt, že jde o Mistrovský krystal Samoléčitel.

Kámen jsme pro Vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 119 x 44 x 35 mm

Váha: 228 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3720
2 900 Kč
Větší krystal morionu se začínajícím dohojením a špicemi zarostlými křemenem - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).