Větší valounek citrínu s nádhernou žlutou barvou

Úžasný surový citrín z proslaveného naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší valounek citrínu, který je zajímavě narostlý na bílo-oranžovém křemeni.

Citrín má z pohledové i obou bočních stran hezky dochovalé části krystalových stěn, které jsou místy netradičně otlačeny. Jde o tzv. klíčové vtisky, které pochází od mateční horniny nebo dalších krystalů z dutiny.

Zadní a spodní strana kamene je sice tvořena křemenem, ale to citrínu nějak neubírá na jeho celkové kráse. Spíše to ještě více podtrhuje jeho čistě přírodní a surový vzhled.

Povrch citrínu je téměř celý matný, místy nepatrně ohlazený a příjemný na dotek. Při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli matnému povrchu nahlédnout  dovnitř, i tak je však patrné, že citrín ukrývá velmi slušnou čistotu s různými úkazy jako jsou mlhovinové závoje, peříčka či inkluze. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i velmi drobné barevné duhy.

Nádherná je však na tomto citrínu především jeho barva, která má přirozený světle až středně žlutý odstín. Pokud je však citrín mokrý a na sluníčku, má toto žluté zbarvení až jemně zlatavý tón. To je výborně zachyceno na úvodních třech fotkách.

Celkově se jedná o unikátní citrín ve sbírkové kvalitě, který zaujme nejen svojí velikostí, ale především kouzelnou barvou a slušnou vnitřní čistotou.

Tento citrín jsme samozřejmě jako většinu námi nabízených minerálů osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Kámen není žádným způsoben opracovaný ani nijak upravený, je pouze pečlivě umytý čistou vodou. Níže pod popiskem naleznete také jeho rodný list, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme i přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 71 x 46 x 37 mm

Váha: 178 g

————————————————————————————

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 12998
2 300 Kč –35 % 1 490 Kč
Větší valounek citrínu s nádhernou žlutou barvou
citrin prirodni lecivy kamen mineral cesky pravy vysocina obrazek 16
2 300 Kč –35 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty