Vybroušená česká záhněda s drobným mlhovinovým závojem - tvar Cushion

Půvabná ručně broušená přírodní záhněda pocházející z vyhlášeného českého naleziště Bobrůvka (Vysočina).

Záhněda je precizně vybroušená naším mistrem brusičem do zajímavého tvaru, který se označuje jako "Cushion" neboli polštářek.

Jde o velice oblíbený tvar brusu, který hned po briliantovém (kulatém) výbrusu, patří mezi nejžádanější.

Záhněda má velice příjemný a podmanivý hnědý odstín, který místy doplňují decentní kouřové tóny. Na sluníčku se pak kamínek rozzáří i jemně zlatavými odlesky.

Uvnitř má tento brus drahokamovou čistotu s menším (viditelným) mlhovinovým závojem.

Někteří lidé mají rádi broušené kamínky s naprosto dokonalou drahokamovou čistotou, jiní zase vyhledávají brusy s drobnými inkluzemi (peříčky či mlhovinkami).

Drahokamově čisté kameny bez inkluzí mají o něco malinko lepší brilanci - průchod a lom světla či jiskru. Ty s drobnými úkazy jako mlhovinkami či peříčky zase působí zajímavěji a je na první pohled jasně patrné, že se jedná o čistě přírodní kameny. Tyto drobné vnitřní nedokonalosti (mlhovinky) doslova podtruhují pravost kamene. (sklo či jiné náhražky používané ve šperkařství bývají výhradně zcela čisté).

Výbrus samozřejmě nesmí obsahovat příliš velké množství těchto úkazů (inkluzí), jinak by zcela ztratil svoji brilanci i jiskru. Námi nabízené výbrusy jsou tedy vždy buď zcela drahokamově čisté nebo s pouze decentní malou inkluzí, která nemá téměř vliv na průchod a lom světla v kamínku.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surové záhnědy do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí této vybroušené záhnědy je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Váha: 3 ct (karáty)

Rozměr: 9 x 9 x 6,2 mm

Počet fazet (plošek): 85

Barva: přirozený jemně až středně hnědý odstín s kouřovými tóny

Čistota: drahokamově čistý s menší inkluzí (mlhovinovým závojem)

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.


Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3438
4 400 Kč
Vybroušená česká záhněda s drobným mlhovinovým závojem - tvar Cushion
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty