Vybroušený drahokam z Vysočiny - křišťál ve tvaru briliantu

Fantastický ručně broušený přírodní křišťál z oblíbené šutrácké lokality Laštovičky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Křišťál je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do velice oblíbeného výbrusu ve tvaru kulatého briliantu.

Kamínek se pyšní úžasnou ledově bílou až průzračnou barvou, která je u českých křišťálů velice vzácná. Nejčastěji v naší přírodě totiž narazíte na křišťály, které mají decentní jemně žlutý nádech. Po vybroušení tyto "nažloutlé" křišťály však nemají takovou jistru jako právě ty ledově bílé.

Uvnitř se tento brus pak pyšní skvělou drahokamovou čistotou, což přispívá k jeho vysoké brilanci (skvělý průchod a lom světla). Můžete zde však spatřit i drobounkou inkluzi (peříčko).

Někteří lidé preferují broušené kamínky s naprosto dokonalou drahokamovou čistotou, jiní zase vyhledávají brusy s drobnými inkluzemi (peříčky či mlhovinkami).

Drahokamově čisté kameny bez inkluzí mají o něco malinko lepší brilanci - průchod a lom světla či jiskru. Ty s drobnými úkazy jako mlhovinkami či peříčky zase působí zajímavěji a je na první pohled jasně patrné, že se jedná o čistě přírodní kameny. Tyto drobné vnitřní nedokonalosti doslova podtruhují pravost kamene. (sklo či jiné náhražky používané ve šperkařství bývají výhradně zcela čisté).

Výbrus samozřejmě nesmí obsahovat příliš velké množství těchto úkazů (inkluzí), jinak by zcela ztratil svoji brilanci i jiskru. Námi nabízené výbrusy jsou tedy vždy buď zcela drahokamově čisté nebo s pouze decentní malou inkluzí, která nemá téměř vliv na průchod a lom světla v kamínku.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového křišťálu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného křišťálu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Laštovičky (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Váha: 3,25 ct (karáty)

Rozměr: 9,9 x 9,9 x 6,5 mm

Barva: přírodní, ledově bílá až průzračná

Čistota: drahokamově čistý, pouze nepatrná inkluze

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3486
4 800 Kč
Vybroušený drahokam z Vysočiny - křišťál ve tvaru briliantu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty