Pravá česká záhněda - přírodní surový kámen

Záhněda - kámen, krystal, minerál, kouřový křemen

Záhněda získala svůj název podle svého kouřově hnědého zbarvení. Někdy se tedy setkáte také s označením kouřový křemen (smoky quartz).

Jak poznat pravou záhnědu?

Záhnědu poznáte podle její barvy. Ta může mít celou škálu odstínů a to od velmi světlých tónů jemně hnědé, přes krásnou kouřovou až po tmavší hnědou barvu. Často se také v záhnědě barevné odstíny různě mísí a prolínají, a tak vytvářejí nádherné barevné přechody. Právě díky okouzlující barvě bývají záhnědy mnohdy velmi vyhledávanými drahými kameny.

Temné záhnědy, která mají velmi tmavě hnědou, či dokonce zcela černou barvu se nazývají moriony.

Víte, že jsou zahraniční záhnědy často falešné?

Velmi důležité je vědět, že pravých záhněd je poměrně málo a jsou nedostatkovým zbožím.

Kámen záhněda - účinky, vlastnosti, význam a použitíZnačné množství zahraničních kamenů na trhnu, které prodejci vydávány za záhnědy, ve skutečnosti nejsou přírodní záhnědy! Jedná se o zcela jiné, dostupnější a levnější minerály, které byly vystaveny radioaktivnímu záření, aby se docílilo změny jejich barvy. Tedy, např. původní bílý křemen, či bezbarvý čirý křišťál, po umělém ionizujícím ozáření změní svoji barvu na hnědou.

Tento nepřirozený lidský zásah nezpůsobuje pouze změnu barvy původních kamenů, ale také především jejich účinků a vlastností, které jsou tímto zásahem značně narušeny a mnohdy i zcela zničeny.

Přečtěte si: » Podle jakých znaků poznat skutečně pravou záhnědu? «

Čtěte také: » Jsou nepravé ozářené kameny radioaktivní? «

Jaké má přírodní záhněda účinky?

Záhněda patří k silným ochranným, očistným a silně uzemňujícím kamenům. Její hnědá barva pohlcuje mnoho negativní energie a těžkých emocí, a tak dodává potřebnou sílu do života. Záhněda pomáhá především se zvládnutím stresu, strachu, depresí a nervovým vypětím. Přispívá též ke klidnému spánku a proti nočním můrám a děsům. Dále podporuje detoxikaci a je vhodná i pro neutralizaci nebezpečného elektrosmogu. 

→ Tip: Přečtěte si více o záhnědě na partnerských stránkách v článku » záhněda - účinky, vlastnosti a význam «

Pravá přírodní záhněda - surový kámen, krystal, minerálJakou záhnědu vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější české a moravské záhnědy, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České záhnědy jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české záhnědy zatím nefalšují, a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých záhněd ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské záhnědy objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních záhněd, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se záhnědy objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

→ Doporučujeme: Další přírodní české záhnědy najdete na spřízněných stránkách Drahé Kameny Online na následujícím odkazu » Pravé české záhnědy «

Stránka 1 z 1 - 23 položek celkem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).