Zajímavě otlačený zlomek krystalu citrínu

Nevšední ukázka surového citrínu z proslaveného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jde o zlomek krystalu citrínu, který má zachovalé části krystalových stěn. V některých pasážích je však také kamínek pozoruhodně otlačený od okolní mateční horniny (nejčastěji křemene) či ostatních krystalů z dutiny.

Samotná špice krystalu se sice nezachovala, ale citrín i přes to působí opravdu krásným celkovým dojmem.

Povrch kamene je převážně matný, najdou se zde však i úseky částečně či zcela lesklé, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět.

Zde můžete obdivovat hlavně vysokou, místy až drahokamovou čistotu, nachází se tu však i několik mlhovinových závojů či drobných inkluzí a peříček. Pokud si kámen prohlédněte důkladněji, objevíte i drobnou barevnou duhu.

Velice příjemná a kvalitní je také samotná barva citrínu, která se může pochlubit jemně až středně žlutým odstínem. Na posledních dvou fotografiích kde je citrín mokrý, samozřejmě jeho kvality (barva a čistota) vyniknou nejvíce.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 57 x 25 x 20 mm

Váha: 39 g

 

PODVODY S DRAHÝMI KAMENY

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a váhu v gramech.

Často se však na internetových obchodech setkáte s minerály, které mají pouze tzv. univerzální fotku, kde je zachycena například hromádka citrínů a v popisu je napsáno, že dostanete některý z nich. To však bohužel není většinou pravda a vám tak domů dorazí jíný, ne tak pěkný kamínek jaký byl uvedený na fotce. Proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka citrínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2655
770 Kč
Zajímavě otlačený zlomek krystalu citrínu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty