Briliantový výbrus pravé české záhnědy s půvabnou vnitřní mlhovinkou

Elegantní ručně broušená přírodní záhněda pocházející ze slavné mineralogické lokality Krásněves (Vysočina).

Záhněda je precizně vybroušená naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu, který patří mezi nejoblíbenější.

Záhněda se pyšní působivým středně hnědým odstínem s jemnými kouřovými tóny. Na sluníčku pak můžete pozorovat i barvu medu či zlatavé odlesky.

Uvnitř má tento brus drahokamovou čistotu, avšak se zajímavým mlhovinovým závojem, který se táhne přes celou šířku kamínku.

Někteří lidé mají rádi broušené kamínky s naprosto dokonalou drahokamovou čistotou, jiní zase vyhledávají brusy s drobnými či menšími inkluzemi (peříčky či mlhovinkami).

Drahokamově čisté kameny bez inkluzí mají o něco malinko lepší brilanci - průchod a lom světla či jiskru. Ty s drobnými úkazy jako mlhovinkami či peříčky zase působí zajímavěji a je na první pohled jasně patrné, že se jedná o čistě přírodní kameny. Tyto drobné vnitřní nedokonalosti (mlhovinky) totiž doslova podtruhují pravost kamene. (sklo či jiné náhražky používané ve šperkařství bývají výhradně zcela čisté).

Výbrus samozřejmě nesmí obsahovat příliš velké množství těchto úkazů (inkluzí), jinak by zcela ztratil svoji brilanci i jiskru. Námi nabízené výbrusy jsou tedy vždy buď zcela drahokamově čisté nebo s pouze decentní malou inkluzí, která nemá téměř vliv na průchod a lom světla v kamínku.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surové záhnědy do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí této vybroušené záhnědy je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Krásněves (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Váha: 4,45 ct (karátů)

Rozměr: 10,5 x 10,5 x 7,5 mm

Barva: přirozený hnědý odstín s kouřovým nádechem

Čistota: drahokamově čistý s mlhovinovým závojem

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3519
5 000 Kč
Briliantový výbrus pravé české záhnědy s půvabnou vnitřní mlhovinkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty