Briliantový výbrus pravého českého citrínu s jemně žlutou až zlatavou barvou

Překrásný ručně broušený přírodní citrín z vyhlášeného kamínkářského naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Citrín je precizně vybroušený naším mistrem brusičem do jedinečného výbrusu ve tvaru kulatého briliantu.

Výbrus má přirozenou jemně až středně žlutou barvu s půvabnými zlatavými tóny a uvnitř se pyšní drahokamovou čistotou bez inkluzí.

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového citrínu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného citrínu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Váha: 3 ct (karáty)

Rozměr: 9,2 x 9,2 x 6,4 mm

Barva: přírodní, jemně až středně žlutý odstín se zlatavými tóny

Čistota: drahokamově čistý bez inkluzí

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek, stříbrný přívěsek s brusem či samostatný broušený drahokam pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. Mnohdy přikládáme i krátké video (především u broušených kamenů).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku, váha či v případě brusu další doplňující informace včetně certifikátu pravosti.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3327
4 900 Kč
Briliantový výbrus pravého českého citrínu s jemně žlutou až zlatavou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty