Drahokamově čistý buclatý krystal citrínu s tmavou špičkou

Obdivuhodný kousek pravého českého citrínu z proslaveného naleziště Kněževes - Na Františku (u Ostrova nad Oslavou) - Vysočina.

Jedná se o krystal citrínu, který se může pochlubit slušnou délkou přes šest centimetrů a zajímavou váhou přesně 100 gramů. Krystal má navíc i velice působivý tzv. buclatý tvar.

Tento krystal má velice slušně zachovalé prakticky všechny obvodové stěny. Samotná špice krystalu je sice místy odřená, ale i přes to má hezky zachovalý svůj základní tvar. Místy je špička také netradičně velmi lehce porostlá bílým křemenem.

Povrch krystalu je celý matný, to však tomuto citrínu vůbec nevadí, protože i přes to je celý kámen krásně průsvitný. Kvůli matnému povrchu sice nelze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou nahlédnout zcela dovnitř, i přes to je však výborně patrné, že citrín ukrývá převážně fantastickou drahokamovou čistotu.

Pouze samotná špička citrínu je zakalena množstvím úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka. Pokud citrín důkladněji prozkoumáte, objevíte i pěknou menší barevnou duhu.

Úžasná je samozřejmě také barva tohoto citrínu, která se pyšní velmi kvalitním středně až sytě žlutým odstínem s nepatrnými jemně kouřovými tóny a zajímavým tmavým nádechem ve špici krystalu.

Nejvíce pak toto nádherné zbarvení vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 10 snímků). To pak můžete obdivovat i medový či dokonce zlatavý nádech.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 10 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

K tomuto citrínu jsme pro vás navíc natočili i krátké VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod popisem (na videu je citrín mokrý a na sluníčku, aby co nejvíce vynikl jeho tvar a vysoká vnitřní čistota).

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 64 x 39 x 28 mm

Váha: 100 g

 

ZAJÍMÁ VÁS JAK JSOU LIDÉ SPOKOJENI S NÁKUPEM NA NAŠEM E-SHOPU ?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili - Zobrazit recenze

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka citrínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2580
3 900 Kč
Drahokamově čistý buclatý krystal citrínu s tmavou špičkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty