Estetický buclatý krystal kouřové záhnědy s přirostlým ortoklasem

Luxusní sbírkový krystal kouřové záhnědy pocházející z oblasti Vysočiny a to konkrétně z kamínkářského naleziště Jaroměřice nad Rokytnou.

Tento buclatý krystal záhnědy vás na první pohled upoutá svojí estetičností a dokonalostí. Krystal je totiž prakticky nepoškozený, takže se skvěle hodí i pro náročnější sběratele minerálů, kteří vyžadují velmi zachovalý stav vzorků.

Samozřejmě si nelze nevšimnout přirostlého / zarostlého ortoklasu, ten však paradoxně nekazí celkový vzhled kamene, ale naopak přidává vzorku na jedinečnosti a originalitě.

Částečně je tento krystal také oboustranně vyvinutý, fazety na spodní straně krystalu se však nesbíhají až do úplné (druhé) špice, protože byl touto části vzorek přirostlý k mateční hornině (nachází se zde pozůstatky ortoklasu).

Vskutnu kouzelná je samotná barva záhnědy, která se pyšní podmanivým kouřovým odstínem v němž se skvěle prolínají světlejší a tmavší tóny.

Záhněda se také může pochlubit vysokým leskem svých stěn a skvělou průsvitností. Při prosvícení sluníčkem či baterkou tak můžete i celkem obstojně nahlédnout do pestrého vnitřního světa plného inkluzí a peříček.

Celkově se jedná o opravdu vyjímečný kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout a my vám jej můžeme jen směle doporučit, protože víme, že nebudete zklamaní.

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 6532
2 200 Kč
Estetický buclatý krystal kouřové záhnědy s přirostlým ortoklasem
krystal zahnedy esteticky kvalitni hodnotny pravy 1
TOP kámen
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty