Hodnotný sbírkový krystal kouřové záhnědy s částečným elestiálním růstem

Velmi kvalitní kousek pravé a přírodní české záhnědy pocházející z naleziště (osady) Cyrilov nedaleko obce Bory (Vysočina).

Jedná se o vysoce estetický menší až středně velký krystal záhnědy, který je navíc tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená, že má špice na obou svých koncích.

Krystal je opravdu moc krásně zachovalý, takže můžete obdivovat jak obvodové stěny a plochy tak i samotné špice, které mají pouze titěrná nepatrná odření či ťuknutí v samotném vrchulu.

Stěny a plochy se navíc místy pyšní unikátním jakoby stupňovitým růstem, který se též někdy označuje jako "elestiální". Díky tomu můžeme tuto záhnědu částečně zařadit i mezi vzácné Mistrovské krystaly a sice Elestial dar Andělů.

Zajímavostí také je, že jedna z krystalových stěn se může pochlubit tzv. propadlým oknem, tedy netradiční prohlubní v krystalové stěně.

Záhněda má matný až skoro lesklý povrch a je sluníčkem či baterkou celá skvěle průsvitná. Některé pasáže pak dovolují i solidně nahlédnout dovnitř krystalu a pozorovat tak celkem pestrý vnitřní svět.

Kámen ukrývá v některých úsecích velice dobrou čistotu, můžete se zde však kochat i různými inkluzemi v podobě peříček či mlhovin. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i drobnou barevnou duhu.

Samotná barva této záhnědy je pak vskutku fascinující, protože se zde skoro až kouzelně prolínají světlejší a tmavší kouřové odstíny.

Záhněda je vhodná pro náročné sběratele na doplnějí jejich sbírky s drahými kameny, ocení ji však samozřejmě i lidé zajímající se o nerosty kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 15 fotografií.

————————————————————————————

Místo nálezu: Cyrilov (Vysočina)

Rok nálezu: 1995

Rozměry: 43 x 30 x 23 mm

Váha: 41 g

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5234
2 450 Kč
Hodnotný sbírkový krystal kouřové záhnědy s částečným elestiálním růstem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: