Kouzelně zbarvený sbírkový krystal záhnědy se vzácným Fantomem

Unikátní vzorek pravé české záhnědy pocházející z věhlasného kamínkářského naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o luxusní středně velký krystal záhnědy, který díky své slušné délce 6 centimetrů krásně vynikne v každé sběratelské vitrínce.

Tento krystal má nádherně zachovalou špici s pouze drobným ťuknutím a některé části obvodových stěn. Přes to, že krystal svým tvarem není zdaleka dokonalý, působí již na první pohled skutečně vysoce estetickým dojmem.

V jednom úseku má navíc tato záhněda náznak tzv. elestiálního růstu, takže kamínek můžeme alespoň částečně zařadit mezi Mistrovské krystaly a sice Elestial dar Andělů.

Velmi atraktvní je tato záhněda nejen díky svému tvaru krystalu, ale také díky vysokému lesklu krystalových stěn a fantastické až skoro kouzelné kouřové barvě. V krystalu se totiž působivě prolínají světlejší a tmavší kouřové tóny.

Další zajímavosti a vzácnosti pak můžete objevit pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo lépe baterkou, což jde opravdu skvěle. Můžete se tak kochat pestrým vnitřním světem, ukrývajícím nejen slušnou čistotu ale také řadu úkazů v podobě mlhovin, peříček či inkluzí. Těsně pod povrchem pak po důkladnějším prozkoumání spatříte i menší duhové odlesky tzv. barevné duhy.

Největší vzácnost na vás však stále ještě čeká. Uvnitř krystalu celkem snadno objevíte i tzv. Fantom. Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak - nejčastěji špici) uvnitř krystalu.

Samotný Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní doslova obalí uvnitř sebe. Tento vnitřní krystal se pak označuje právě jako Fantom.

V našem konkrétním případě je uvnitř krystalu jasně patrný náznak další špice. Fotoaparátem bohužel tento ojedinělý úkaz (Fantom) nejde dobře zachytit.

Tento krystal záhnědy tedy patří nejen mezi ty velice estetické, ale i vzácné a to především právě díky výše zmíněnému Fantomu.

————————————————————————————

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 60 x 35 x 25 mm

Váha: 67 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4440
3 700 Kč
Kouzelně zbarvený sbírkový krystal záhnědy se vzácným Fantomem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty