Krystal záhnědy s bohatým vnitřním světem - Vysočina

Pohledný a kvalitní kousek pravé české záhnědy z oblíbené kamínkářské lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento menší krystal záhnědy má krásně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku, která je pouze mírně ťuklá v samotném vrcholu.

Kamínek je prakticky celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky částečně až zcela lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho vnitřní svět.

Ten je opravdu bohatý na nejrůznější úkazy jako jsou mlhovinové závoje, peříčka či inkluze. Po důkladnějším prozkoumání můžete objevit i drobné barevné duhy.

Samotná barva záhnědy má ve stínu tmavě hnědý odstín s kouřovým nádechem, pokud však krystal prosvítíte, rozzáří se půvabnými jemně hnědými tóny.

Zajímavostí také je, že ve spodní části krystalu můžete objevit přirostlé další minerály typické pro oblast Vysočiny. Najdete zde třeba černý turmalín skoryl, lupínky muskovitu nebo klasický šedý křemen.

Celkově jde o povedený vzorek, který má určitě co nabídnout.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 40 x 30 x 20 mm

Váha: 31 g


Proč si zakoupit drahé kameny práve u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3708
720 Kč –37 % 450 Kč
Krystal záhnědy s bohatým vnitřním světem - Vysočina
zahneda krystal vnitrni svet pravy cesky kamen prodej 1
720 Kč –37 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty