Veliká sbírková srostlice dvou krystalů záhněd na estetické podložce - Dvojitý Mistrovský krystal - Tantrická dvojice, Isis

Fascinující vzorek pravé přírodní české záhnědy pocházející z významného mineralogického naleziště Pikárec (Vysočina).

Malebná vesnička Pikárec je velmi známá nejen mezi zkušenými šutráky či sběrateli, ale i mezi začínajícími kamínkáři či lidmi zajímajícími se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Tato lokalita se totiž v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách proslavila mnoha kvalitními nálezy vzácných nerostů především pak černých turmalínů skorylů a tmavších či zcela černých záhněd tzv. morionů. Jeden takový unikát z si nyní blíže popíšeme.

Jde o velmi mohutnou srostlici, která je tvořena dvojicí krystalů záhněd narostlých na tzv. podložce. Jedná se o luxusní sběratelský kousek, který vyniká nejen velikostí, kvalitou a velice estetickým a atraktivním vzhledem, ale také řadou zajímavostí.

Na první pohled samozřejmě každého upoutá velikost tohoto kamene, na délku totiž vzorek měří uctihodných 22 centimetrů a jeho hmotnost výrazně přesahuje 2 kilogramy.

Po bližším obhlédnutí každý kdo se jen trošku zajímá o drahé kameny pozná, že jde tzv. o srostlici dvou krystalů. Oba tyto krystaly jsou vůči své velikosti opravdu nádherně zachovalé a mají pouze mírně ťuklé špičky, to jim však rozhodně nijak neubírá na kráse.

A zde se hned dostáváme k první významné zajímavosti. Díky tomu že je kámen tvořen právě dvěma krystaly srostlými u sebe, můžete jej zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a sice tzv. Tantrickou dvojici.

Pokud pak důkladněji prozkoumáte špice těchto krystalů, zjistíte, že jedna z nich má specificky tvarovanou pětistrannou plošku (fazetu), která je typická pro Mistrovský krystal Isis.

Kámen je z ezoterického hlediska tedy vskutku jedinečný, protože se řadí mezi hned dva významné Mistrovské krystaly.

Stěny obou krystalů jsou ze zadní nepohledové strany sice matné, pohledová část kamene je však pěkně lesklá. Díky tomu lze při prosvícení této srostlice sluníčkem nebo baterkou i celkem slušně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak úžasný a pestrý vnitřní svět.

Prosvítit lze horní polovinu krystalů. Kochat se zde můžete mnoha různými úkazy v podobě mlhovinových závojů, peříček či dalších inkluzí. Po podrobnějším prozkoumání pak těsně pod povrchem objevíte i malou barevnou duhu.

Samotná barva záhnědy má velice příjemný temně hnědý až kouřový odstín. Při prosvícení se však můžete nechat unášet podmanivými jemně hnědými tóny s výraznějším žlutým či dokonce zlatavým nádechem.

Nutno také zmínit, že krystalové stěny jsou místy decentně pokryté slabounkým povlakem hnědo-oranžového limonitu (oxidu železa), který kameni dodává tu správnou přírodní patinu.

Nelze si však také nevšimnout bohatého zdobení stříbrně lesklými lupínky muskovitu, kterému se často přezdívá kočičí stříbro či slída. Tyto lupenité krystalky zde tvoří překrásné větší shluky a jsou úžasně zachovalé (nepomačkané).

Jak už bylo zmíněno v úvodu, krystaly záhněd jsou narostlé na podložce, jde tedy o tzv. "podložkový vzorek". Tyto ukázky jsou poměrně vzácné a ceněné, protože v přírodě se vyskytují ojediněle.

V našem konkrétním případě je navíc tato "podložka" opravdu exkluzivní. Nejenom že má pro sběratele ideální velikost vůči samotným krystalům, ale navíc je i velmi pohledná.

Tvoří ji pro Vysočinu typické tři podložkové minerály a sice, šedý křemen, bílý až nažloutlý albit a okrově zbarvený ortoklas.

Jako bonus zde pak najdete i čtyři špalíky černých turmalínů skorylů.

Tuto velkolepou srostlici ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, u kterých se může tento kousek stát dominantou jejich sbírky, ale především lidé jenž se o drahé kameny zajímají kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Vzorek je díky své velikosti, unikátnosti a různorodosti obsažených nerostů také více než vhodný pro různé skupinové terapie či meditace.

Srostlici pro vás vyřadil ze své vlastní sbírky náš dlouholetý kamarád, kterému rozhdně patří náš dík. Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák, sběratel či ezoterik, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem uctihodných 24 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

Víme, že naše popisky jsou mnohdy poněkud rozsáhlé, věříme však, že u takto hodnotného vzorku podrobný a originální popis jistě oceníte.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry: cca 220 x 105 x 85 mm

Váha: 2206 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4191
45 000 Kč
Veliká sbírková srostlice dvou krystalů záhněd na estetické podložce - Dvojitý Mistrovský krystal - Tantrická dvojice, Isis
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty