Luxusní briliantový výbrus sytě fialového ametystu - Česká Mez - Vysočina

Vyjímečný ručně broušený přírodní ametyst ze sběratelsky velmi lukrativní lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Ametyst je precizně vybroušený naším mistrem brusičem do nádherného výbrusu ve tvaru kulatého briliantu. Tento tvar patří u broušených kamínků mezi jeden z nejoblíbenějších a nejvíce vyhledávaných.

Brus se pyšní naprosto fantastickým středně až sytě fialovým odstínem. Uvnitř má pak drahokamovou čistotou s pouze velmi nepatrnou až nepostřehnutelnou inkluzí.

Takto sytě zbarvené ametysty vhodné na výbrus se však v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně, proto tyto kamínky patří mezi ty nejcennější a sběratelsky nejvíce zajímavé.

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového ametystu do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného ametystu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Váha: 1,3 ct (karáty)

Rozměr: 7 x 7 x 4,9 mm

Barva: přirozený středně až sytě fialový odstín

Čistota: drahokamově čistý s velmi nepatrnou inkluzí

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3393
5 700 Kč
Luxusní briliantový výbrus sytě fialového ametystu - Česká Mez - Vysočina
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty