Vybroušený jemně fialový ametyst z České Meze - kulatý briliant - 2,10 ct

Luxusní ručně broušený přírodní ametyst pocházející z významné mineralogické a sběratelské lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Ametyst je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu, který patří mezi nejoblíbenější.

Výbrus se pyšní vysokým počet fazet (plošek) a to konkrétně 71, díky tomu může kamínek perfektně zazářit a předvést tak svoji skrytou hru barev, třpytu a dalších jedinečných vlastností.

Ametyst se může pochlubit přirozeným ale velice půvabným jemně fialovým odstínem.

Uvnitř je pak brus téměř drahokamově čistý, naleznete zde však i drobounké inkluze, které podtrhují pravost kamene.

Ametyst patří mezi poměrně vzácnou odrůdu křemene a v naší přírodě se s ním setkáte spíše vyjímečně a to pouze na několika málo mineralogických nalezištích. Jednou z nejznámějších a nejvíce proslavených českých lokalit s výskytem ametystů je pak právě okolí malé vesničky Česká Mez, kde se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách nalezli nádherné fialové krystaly (o velikosti až do 5 centimetrů). Oblast však občas poskytne i pěknou "surovinu" (malý zlomek krystalu) s drahokamovou čistotou, ze které jde vyhotovit právě takovýhle fascinující facetový výbrus.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 7074
5 200 Kč
Vybroušený jemně fialový ametyst z České Meze - kulatý briliant - 2,10 ct
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového ametystu do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Součástí tohoto vybroušeného ametystu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

Níže naleznete také krátké VIDEO s tímto ametystem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ametyst
Naleziště: Česká Republika
Typ / forma: Broušený
Místo nálezu:: Česká Mez u Žďáru nad Sázavou (Vysočina)
Rok nálezu:: 2015
Druh kamene:: Ametyst
Typ výbrusu:: Kulatý - Water Lily
Váha:: 2,10 ct
Rozměr:: 7,8 x 7,8 x 6 mm
Počet fazet (plošek):: 71

Broušený český ametyst

Podobné produkty