Menší drahokamový krystal záhnědy - náznak Strážce záznamů

Pozoruhodná ukázka přírodní  záhnědy pocházející z proslulé kamínkářské oblasti Bobrůvka (Vysočina).

Jedná se o menší krystal záhnědy, který má slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici. V některých pasážích je sice záhněda ťuknutá nebo odštípnutá, jako celek však působí moc hezkým dojmem.

Pokud si špici krystalu prohlédnete důkladněji, můžete objevit na jedné z jejích plošek (fazet) malinké obrazce ve tvaru trojúhelníčků. Ty jsou buď samostatné nebo se různě překrývají a mají různé velikosti. Trojúhelníčky sice nejsou nějak výrazně vystouplé, ale můžete je spatřit pokud kámen oproti světlu natočíte pod správným úhlem.

Díky těmto unikátním znakům lze tento kámen částečně zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Strážce záznamů - Záznamový krystal. (V těchto speciálních krystalech je obsažena hluboká moudrost, tajemství vesmíru a vědomosti prastarých civilizací). 

Tyto geometrické obrazce jsou zachyceny i v detailu na dvou fotografiích. Na snímcích jsou však trojúhelníčky značně přiblížené, takže ve skutečnosti při pohledu běžným okem tak dobře patrné nejsou. Jelikož lze na tomto konkrétním krystalu jednotlivé trojúhelníky rozpoznat obtížněji, zařazujeme tento vzorek pouze částečně mezi tento Mistrovský krystal (Strážce záznamů).

Krystalek záhnědy je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný (viz. foto) a tak se můžete kochat i jeho vnitřním světem. Ten ukrývá především vysokou až drahokamovouč čistotu, s pouze drobnými mlhovinkami či inkluzemi.

Barva záhnědy má ve stínu poměrně temně hnědý místy až skoro černý odstín, při prosvícení se pak krystalek rozzáří podmanivými jemně hnědými tóny.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 26 x 19 x 12 mm

Váha: 9 g

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5022
490 Kč
Menší drahokamový krystal záhnědy - náznak Strážce záznamů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty