Mohutný fragment krystalu citrínu s kvalitní středně žlutou až zlatavou barvou a duhovými odlesky

Fantastický vzorek pravého českého citrínu z proslaveného českého naleziště Kněževes (Na Františku) nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně mohutný kus surového citrínu, který se pyšní uctihodnými rozměry a váhou téměř 1,5 kilogramu. Citríny s takto vysokou kvalitou a hmotností přes jeden kilogram se v naší přírodě nacházejí naprosto vyjímečně, tento kousek tedy rozhodně patří mezi opravdové sběratelské unikátky. Kámen by však směle mohl být umístěný například i v některém muzeu minerálů, kde by jej dlouhodobě mohli obdivovat návštěvníci.

Tento velký citrín navíc není pouhý valounek či nějáký zlomek, ale jde o fragment krystalu. Kámen má totiž hned z několika stran zachovalé části krystalových stěn a ploch. Z toho lze usoudit, že kdysi dávno (před mnoha miliony lety) se zřejmě jednalo o celý obří krystal, který mohl dosahovat hmotnosti přibližně 3 - 4 kilogramy.

Povrch citrínu je téměř celý matný, pouze v některých menších pasážích je vzorek lesklý. Kámen je skoro celý krásně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a i když má spíše matný povrch, můžete v některých úsecích mírně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak nejen slušnou čistotu, ale také různé úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka.

Poměrně snadno lze pak objevit i pestrobarevné duhy, kterých se těsně pod povrchem nachází hned několik. Největší z těchto duhových odlesků se pak může pochluvit velmi slušnými rozměry cca 15 x 15 milimetrů. Tyto barevné duhy nejvíce vyniknou a nejlépe se hledají pokud je vzorek mokrý. (Fotoaparátem bohužel duhy nejdou dost dobře zachytit).

Při prosvícení kamene sluníčkem či baterkou je citrín přibližně z jedné třetině průsvitný o něco méně, protože je zde lehounce zakazený mléčným až oranžovým křemenem. Tato malá přítomnost křemene však rozhodně nijak nekazí celkový nádherný dojem z tohoto výstavního citrínu.

Opravdu luxusní je pak samotná barva tohoto citrínu, která se pyšní vysoce kvalitním středně žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny. nejvíce samozřejmě toto úžasné žluté zbarvení vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás výborně zachytili na posledních třech fotografiích (celkem je u vzorku 20 snímků).

Tento vyjímečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu (tvaru), ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 20 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

K tomuto citrínu jsme pro vás navíc natočili i krátké VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod popisem (na videu je citrín mokrý a na sluníčku, aby co nejvíce vynikl jeho tvar, slušná vnitřní čistota a úžasná barva).

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 130 x 100 x 95 mm

Váha: 1466 g (téměř 1,5 kg)

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

ZAJÍMÁ VÁS JAK JSOU LIDÉ SPOKOJENI S NÁKUPEM NA NAŠEM E-SHOPU ?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili - Zobrazit recenze

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2841
22 000 Kč
Mohutný fragment krystalu citrínu s kvalitní středně žlutou až zlatavou barvou a duhovými odlesky
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty