Přírodní krystal lesklé kouřové záhnědy

Pohledný krystal záhnědy ze slavného šutráckého naleziště Česká Mez u Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Lokalita Česká Mez je proslulá především nálezy fialových ametystů, nicméně záhnědy z této lokality jsou také velice estetické.

Jedná se o velmi kvalitní menší krystal záhnědy, který má po svém obvodu zachovalé prakticky všechny krystalové stěny včetně špice. Ze zadní nepohledové strany je sice záhněda místy otlačena od mateční horniny či jiných krystalů z dutiny a samotná špička také není úplně dokonalá, i přes to však kámen působí velice krásným celkovým dojmem.

Povrch kamene je téměř leský lesklý, díky tomu lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou i poměrně dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět. V horní třetině krystalu můžete pozorovat slušnou čistotu spolu s různými úkazy jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka. Střední pasáž krystalu je pak spíše zakalená a v nejspodnější části pak záhněda přechází lehce do křemene, na kterém byla původně narostlá.

Samotná barva záhnědy se potom pyšní velice příjemným kouřovým odstínem. Ten patří u záhněd z Vysočiny rozhodně k jednomu z nejkrásnějších. Zde se navíc zajímavě prolínají světlé a tmavší tóny této kouřové barvy, což působí vskutku kouzelným dojmem.

Pokud tedy hledáte kvalitní a zachovalý krystal pravé české záhnědy, tento vzorek si jistě zaslouží vaši pozornost.

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 50 x 30 x 23 mm

Váha: 43 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1482
530 Kč
Přírodní krystal lesklé kouřové záhnědy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty