Poctivý valounek světle žlutého citrínu s úžasně velkou barevnou duhou

Kvalitní kousek pravého českého citrínu pocházející z oblíbeného šutráckého naleziště Bobrůvka (Vysočina).

Jedná se o poctivý středně velký valounek citrínu, který je sluníčkem či baterkou celý krásně průsvitný.

Povrch kamínku je převážně matný, v některých pasážích i příjemně lehce ohlazený. Najde se zde však i jeden lesklý úsek, kterým právě při prosvícení můžete částečně nahlédnout dovnitř citrínu. Tzv. vnitřní svět zde ukrývá celkem solidní čistotu, najdete tu však i mnoho úzazů v podobě mlhovin a peříček.

Po důkladnějším prozkoumání pak těsně pod povrchem objevíte i chloubu tohoto citrínu a sice mimořádně velkou barevnou duhu. Tento duhový odlesk se pyšní rozměry cca 20 x 10 milimterů což už je opravdu hodně. Duhu lze spatřit hned ze dvou stran kamene a nejlépe ji najdete za pomocí baterky a to pokud je kámen mokrý. Fotoaparátem tento duhový odlesk bohužel nejde dobře zachytit.

Samotná barva citrínu má pak jemně žlutý odstín, který se mezi sběrateli často označuje jako "šampaňské". Nejvíce samozřejmě kvality kamínku jako barva a vnitřní čistota vyniknou na sluníčku a pokud je vzorek mokrý. Právě mokrý citrín jsme pro vás zachytili na posledních dvou snímcích.

Pokud milujete barevné duhy, tento krásný kousek citrínu připomínající valounek by ve vaší sbírce rozhodně neměl chybět.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: cca 45 x 45 x 40 mm

Váha: 105 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli).

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5869
920 Kč
Poctivý valounek světle žlutého citrínu s úžasně velkou barevnou duhou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty