• 1 z 7
 

Příjemně žlutý citrín decentně protkaný křemenem

 

Pravý český citrín nalezený na významné kamínkářské lokalitě Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký kousek citrínu, který je místy lehce protkaný či porostlý bílo-oranžovým křemenem.

Samotný citrínek má pak velice příjemný světle až středně žlutý odstín s decentními zlatavými tóny. Nejvíce samozřejmě toto krásné zbarvení vynikne, pokud je kamínek na sluníčku.

Kámen je celý průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a v některých menších pasážích lze i mírně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět (mlhoviny, inkluze, peříčka).

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 60 x 37 x 32 mm

Váha: 92 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
470 Kč
Kód produktu 3750
Kategorie Pravý český citrín - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...