Výbrus pravého českého citrínu v osobitém stříbrném přívěsku

Tento luxusní přívěsek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným citrínem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Citrín je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný citrín má jemně žlutou barvu v odstínu šampaňského. Uvnitř má pak výbrus drahokamovou čistotu s pouze nepatrnou inkluzí, která podtrhuje přírodní původ kamene.

Kulatý citrín je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží pět dvojitých krapen. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, kterými jsou naše šperky označeny.

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce . Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s citrínem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným citrínem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «   

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost přívěsku: 15 x 35mm

Váha přívěsku: 3,10g

Druh kamene: citrín

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 6,6 mm

Barva: přirozený jemně žlutý odstín

Čistota: téměř drahokamová, pouze nepatrná inkluze

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1785
5 540 Kč
Výbrus pravého českého citrínu v osobitém stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

 

 

 

Podobné produkty