• 1 z 6
 

Briliantový výbrus pravého českého křišťálu zasazený ve stříbrném přívěsku

 

Tento luxusní přívěsek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným křišťálem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Suky (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Křišťál je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný křišťál se pyšní vzácnou ledově průzračnou barvu a drahokamovou vnitřní čistotou.

Kulatý křišťál je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží pět dvojitých krapen. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, kterými jsou všechny naše šperky opatřeny.

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce . Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s křišťálem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným křišťálem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným křišťálem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «   

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost přívěsku: 14 x 49 mm

Váha přívěsku: 3,07 g

Druh kamene: křišťál

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 7,5 mm

Barva: ledově průzračná

Čistota: drahokamově čistý, bez inkluzí

 

Dostupnost Prodáno
5 650 Kč
Kód produktu 2109
Kategorie Stříbrné šperky s českými kameny
Položka byla vyprodána...