Sytěji zbarvený růženín s nevšedním fialovým nádechem

Zajímavý kousek přírodního růženínu pocházející z vyhlášené kamínkářské oblasti Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký růženín, který se může pochlubit zajímavým středně až sytě růžovým odstínem s výraznějšími fialovými tóny.

V jednom okraji pak i nepatrně prostupuje mléčně bílý křemen.

Růženín je pomocí sluníčka či baterky částečně průsvitný, dovnitř kamene však nahlédnout nelze protože vzorek je zakalený, jak už tomu u naprosté většiny Českých růženínů bývá.

————————————————————————————

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 43 x 40 x 17 mm

Váha: 47 g

————————————————————————————

Poučná a zajímavá poznámka k barevným odstínům růženínů

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

"Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne."

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) v potemnělé místnosti nebo pod nevhodným umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

————————————————————————————

Další přírodní české růženíny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých růženínů » zobrazit nabídku «

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5536
390 Kč
Sytěji zbarvený růženín s nevšedním fialovým nádechem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty