Výbrus jemně fialového ametystu z České Meze - tvar cushion neboli polštářek

Vzácný ručně broušený přírodní ametyst pocházející z atraktivní lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Ametyst je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do elegantního tvaru označovaného jako "Cushion" neboli polštářek.

Jde o velice oblíbený tvar brusu, který hned po briliantovém (kulatém) výbrusu patří mezi nejžádanější.

Ametyst se pyšní příjemným velmi jemně fialovým nádechem a uvnitř se brus může pochlubit fantastickou drahokamovou čistotou bez inkluzí.

Ametyst patří mezi poměrně vzácnou odrůdu křemene a v přírodě se s ním setkáte spíše vyjímečně a to pouze na několika málo mineralogických nalezištích. Jednou z nejznámějších a nejvíce proslavených českých lokalit s výskytem ametystů je pak právě okolí malé vesničky Česká Mez, kde se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách nalezli nádherné fialové krystaly (o velikosti do 5 centimetrů). Oblast však občas poskytne i pěknou "surovinu" (malý zlomek krystalu) se slušnou čistotou, ze které jde vyhotovit právě facetový výbrus.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového ametystu do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného ametystu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Váha: 2 ct (karáty)

Rozměr: 7,6 x 7,4 x 5,8 mm

Počet fazet (plošek): 85

Barva: přirozený velmi jemně fialový odstín

Čistota: drahokamově čistý bez inkluzí

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3456
3 900 Kč
Výbrus jemně fialového ametystu z České Meze - tvar cushion neboli polštářek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty