Broušený český ametyst ve tvaru specifického kulatého briliantu

Unikátní ručně broušený přírodní ametyst pocházející ze sběratelsky velmi oblíbené lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Ametyst je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Tento konkrétní brus se však lehce vymyká standardu a je o něco propracovanější (má více fazet - plošek) než klasické briliantové brusy.

Díky tomuto specifickému tvaru brusu má kamínek ještě lepší brilanci a jiskru (průchod a lom světla). Tvar tohoto drahokamu je nejlépe patrný z níže přiloženého videa, na němž můžete snadno odhalit rozdíl mezi klasickým a tímto unikátním briliantovým brusem.

Ametyst se pyšní půvabným jemně fialovým odstínem, místy pak můžete zpozorovat i velmi decentní kouřové tóny. Uvnitř se brus může pochlubit úžasnou drahokamovou čistotou s pouze nepatrnou inkluzí.

Ametyst patří mezi poměrně vzácnou odrůdu křemene a v naší přírodě se s ním setkáte spíše vyjímečně a to pouze na několika málo mineralogických nalezištích. Jednou z nejznámějších a nejvíce proslavených českých lokalit s výskytem ametystů je pak právě okolí malé vesničky Česká Mez, kde se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách nalezli nádherné fialové krystaly (o velikosti do 5 centimetrů). Oblast však občas poskytne i pěknou "surovinu" (malý zlomek krystalu) s drahokamovou čistotou, ze které jde vyhotovit právě takovýhle facetový výbrus.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového ametystu do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného ametystu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Váha: 3,25 ct (karátů)

Rozměr: 9,8 x 9,8 x 6,3 mm

Barva: přirozený jemně fialový odstín s decentními kouřovými tóny

Čistota: drahokamově čistý s nepatrnou inkluzí

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3507
5 300 Kč
Broušený český ametyst ve tvaru specifického kulatého briliantu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty