Zachovalý krystal citrínu s kouřovou špičkou

Kvalitní ukázka pravého českého citrínu pocházejícího z významného mineralogického naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o krystal citrínu, který se řadí mezi ty menší kousky, díky své délce 4 centimetry ale rozhodně nejde o úplného drobka.

Krystal má navíc krásně zachovalé prakticky všechny obvodové stěny včetně špice, takže působí velmi estetickým a hodnotným dojmem. Špička je sice ve svém vrcholu drobně ťuklá či odřená, jelikož je zde však kamínek lehounce ohlazený, není tento drobounký nedostatek na první pohled prakticky patrný.

Citrín je ze zadní tzv. nepohledové strany převážně matný, ve špičce pak mírně omletý, jak už bylo zmíněno výše. Pohledová strana krystalu je pak částečně lesklá. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět plný nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, inkluzí či peříček.

Samotná barva citrínu má pak půvabný světle až středně žlutý odstín s kouřovým nádechem ve špici. Nejvíce samozřejmě kvality tohoto kamene vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na posledních dvou fotografiích.

Celkově jde o velmi povedený kousek přírodního citrínu, který má rozhodně co nabídnout. Kamínek tak ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů ale i ti z vás, jenž se o drahé nerosty zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Citrín jsme pro Vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 40 x 30 x 25 mm

Váha: 40 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3738
3 200 Kč –58 % 1 320 Kč
Zachovalý krystal citrínu s kouřovou špičkou
citrin krystal zachovaly prirodni cesky drahy kamen obrazky 1
3 200 Kč –58 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty