Zajímavá srostlice záhněd - Mistrovský krystal Tantrická dvojice

Estetický kousek přírodní záhnědy z oblíbeného šutráckého naleziště Bory nedaleko Velkého Meziříčí (Vysočina).

Jedná se o menší, ale kvalitní srostlici dvou krystalů záhněd. Oba tyto krystaly mají nádherně zachovalé obvodové stěny i samotné špičky a jsou prakticky nepoškozené.

Ze spodní a z větší části i ze zadní strany je pak záhněda lehce porostlá či prostoupená křemenem a albitem. Jde o tzv. mateční horninu, na které byla záhněda původně narostlá. Místy se zde pak lesknou i drobounké lupínky muskovitu, neboli světlé slídy.

Díky tomu, že jde o srostlici dvou krystalů, můžeme tento vzorek zařadit mezi uniktání Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Tantrickou Dvojici.

Zadní strana záhnědy je matná, pohledové krystalové stěny jsou pak krásně lesklé. Pokud tedy krystaly prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete těmito lesklými plochami částečně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho vnitřní svět plný nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka.

Samotná barva záhnědy má pak příjemný tmavě hnědý odstín s kouřovými tóny.

Tato pozoruhodná srostlice je vhodná především pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Vzorek však jistě potěší i začínající či mírně pokročilé sběratele minerálů.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 35 x 23 x 15 mm

Váha: 14 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2799
450 Kč
Zajímavá srostlice záhněd - Mistrovský krystal Tantrická dvojice
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty