Ametyst z Vysočiny vybroušený do unikátního tvaru - Emerald

Úžasný ručně broušený přírodní ametyst pocházející z významné mineralogické a sběratelské lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Ametyst je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do neobyčejného tvaru, který se označuje jako "Emerald". Tento brus je charakteristický obdelníkovým tvarem se zkrácenými rohy a velkou plochou rovinou.

Výbrus má slušný počet fazet (plošek) a to konkrétně 41, díky tomu může kamínek perfektně zazářit a předvést tak svoji skrytou hru barev, třpytu a dalších jedinečných vlastností.

Ametyst se pyšní půvabným velmi jemně fialovým odstínem s decentními kouřovými tóny. Uvnitř se brus může pochlubit téměř drahokamovou čistotou s pouze drobnými inkluzemi.

Ametyst patří mezi poměrně vzácnou odrůdu křemene a v naší přírodě se s ním setkáte spíše vyjímečně a to pouze na několika málo mineralogických nalezištích. Jednou z nejznámějších a nejvíce proslavených českých lokalit s výskytem ametystů je pak právě okolí malé vesničky Česká Mez, kde se v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách nalezli nádherné fialové krystaly (o velikosti až do 5 centimetrů). Oblast však občas poskytne i pěknou "surovinu" (malý zlomek krystalu) s drahokamovou čistotou, ze které jde vyhotovit právě takovýhle fascinující facetový výbrus.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového ametystu do facetového brusu se kamínek zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného ametystu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

————————————————————————————

Druh kamene: Ametyst

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Typ výbrusu: Emerald

Váha: 2,8 ct (karátu)

Rozměr: 8,8 x 7,1 x 6,2 mm

Počet fazet (plošek): 41

Barva: přírodní, jemně fialový odstín s kouřovými tóny

Čistota: téměř drahokamově čistý - drobné inkluze

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5916
4 900 Kč
Ametyst z Vysočiny vybroušený do unikátního tvaru - Emerald
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty