Drahokamový krystal záhnědy - Dévický chrám + Isis + Samoléčitel

Úžasný krystal pravé české záhnědy pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Tento luxusně vyhlížející krystal potěší nejen všechny vášnivé sběratele minerálů, kteří hledají unikátní a kvalitní kousek do své sbírky / vitrínky, ale nadchne i ty z vás, jenž se zajímáte o energetické účinky a vlastnosti drahých kamenů. Samozřejmě si lze tento majestátní krystal pořídit i jako skvělou invetici v dnešní nejisté době.

Pokud vás zaujaly fotografie tohoto vzorku, můžete se níže i podrobněji začíst do našeho originálního popisu, který tento jedinečný kámen skvěle vystihuje.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 6556
7 500 Kč
Drahokamový krystal záhnědy - Dévický chrám + Isis + Samoléčitel
zahneda krystal pravy cesky drahy kamen mistrovsky devicky chram isis obrazek 1
Mistrovský krystal Barevná duha
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Jedná se o poctivý krystal záhnědy, který se se svojí délkou lehce přes 8 centimetrů již řadí mezi slušné středně velké kousky.

Krystal má krásně zachovalé všechny obvodové stěny i samotnou špici, která je pouze mírně odřená / ťuknutá. Tento drobounký nedostatek však na první pohled není prakticky patrný.

Lidé zaměření ezoterickým směrem si ve špici jistě hnedla povšimnou specifické pětistranné plošky (fazety), která je charakteristická pro jeden z tzv. Mistrovských krystalů a to konkrétně krystal Isis (viz. detailní foto).

Ze zadní nepohledové strany je záhněda sice lehce pokrytá povlakem přírodního hnědo-oranžového limonitu, to však rozhodně nijak nekazí celkový estetetický dojem z kamene, ale spíše mu to přidává na hezkém přírodním a surovém vzhledu.

Přední pohledová strana je pak úžasně lesklá. Právě díky lesku stěn lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo lépe baterkou výborně nahlédnout do celého vnitřního světa kamene.

Ve spodní polovině krystalu můžete obdivovat vysokou tzv. drahokamovou čistotu, horní polovina vás pak okouzlí množstvím peříček a mlhonivových závojů.

Po důkladnějším prozkoumání objevíte i překrásnou větší barevnou duhu o rozměrech cca 10 x 5 milimetru (viz. foto).

Díky pestrému a bohatému vnitřnímu světu se nebojíme tento krystal záhnědy zařadit i mezi Mistrovský krystal označovaný jako Dévický chrám.

"Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt."

Pokud se přesuneme k nejspodnější straně krystalu tzv. základně, můžete zde vidět pozůstatky podložkové nebo-li mateční horniny v podobě kousku přirostlého křemene.

Zajímavostí na tomto mléčném až šedém křemeni však je, že se začal z části tzv. dohojovat a to množstvím drobounkých lesklých plošek / špiček (viz. foto).

Díky pěknému začínajícímu dohojení můžeme tedy tento kámen částečně zařadit i mezi Mistrovský krystal Samoléčitel.

Samotná barva této záhnědy se pak pyšní podmanivým tmavě hnědým odstínem. Pokud si budete krystal prohlížet někdě v potemnělé místnosti, bude vám připadat skoro jako černý morion (temná odrůda záhnědy), když naopak krystal prosvítíte (sluníčkem či baterkou), rozzáří se jemně hnědými tóny s decentním kouřovým nádechem.

Proměna barev v závoslosti na světle je u této záhnědy skutečně kouzelná a jen tak se neomrzí.

Celkově jde o velice povedený, kvalitní a hodnotný krystal záhnědy, který se díky své jedinečnosti a zajímavosti rozhodně řadí mezi tzv. TOP kousky.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Pravá česká záhněda - přírodní surový kámen
Čistota: Drahokamová
Naleziště: Česká Republika
Tvar: Krystal
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Zajímavosti: Barevná duha, Mistrovský krystal Samoléčitel, Mistrovský krystal Isis, Mistrovský krystal Dévický chrám
Místo nálezu:: Pikárec (Vysočina)
Rok nálezu:: 2007
Rozměry:: 83 x 42 x 34 mm
Váha:: 182 g

Podobné produkty