Exkluzivní zlatý přívěsek s broušeným českým ametystem

Tento originální přívěsek je ručně zhotovený ze žlutého 14k zlata a je osazený vybroušeným ametystem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně ze slavné lokality Česká Mez nedaleko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Ametyst je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný kamínek se pyšní opravdu kvalitním a přirozeným středně fialovým odstínem. Uvnitř se pak výbrus může pochlubit drahokamovou čistotou s pouze menší inkluzí, která podtrhuje čistě přírodní původ tohoto kamene. Nejvíce samozřejmě úžasně fialová barva ametystu vynikne, pokud na kamínek dopadnou sluneční paprsky (viz. foto).

"Ametysty s takto kvalitním fialovým zbarvením a vysokou drahokamovou čistotou se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně. Najít tedy kousek surového ametystu vhodného na takovýto výbrus je opravdová vzácnost, proto i hodnota těchto brusů ať už samostatných nebo zasazených ve stříbře či zlatě, je vyšší, než třeba u záhnědy, křišťálu či citrínu, jejichž suroviny jsou v naší přírodě o něco dostupnější."

Kulatý ametyst je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží pět dvojitých krapen. Mezi nimi se ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. 

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce. Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s ametystem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným ametytstem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «  

————————————————————————————

Materiál přívěsku: Žluté zlato 14k (585/1000)

Rozměry přívěsku: 22 x 11,5 mm

Váha přívěsku s kamenem: cca 2 gramy

Druh kamene: ametyst

Místo nálezu kamene: Česká Mez (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 9,8 mm

Barva kamene: přírodní, středně fialový odstín

Čistota kamene: drahokamová, s drobnou inkluzí

Puncovní značky: » zobrazit «

————————————————————————————

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5839
18 900 Kč
Exkluzivní zlatý přívěsek s broušeným českým ametystem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty