Zlatý přívěsek s broušeným českým citrínem ve tvaru kapky / slzy

Tento originální přívěsek je ručně zhotovený ze žlutého 14k zlata a je osazený vybroušeným citrínem ve tvaru slzy / kapky.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Citrín je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru slzy neboli kapky. Tato varianta brusu (slza) je velice zajímavá, estetická a v přívěsku působí velmi žensky.

Samotný kamínek se pyšní přirozeným a velmi kvalitním středně žlutým odstínem s výrazně zlatavými tóny. Uvnitř má pak výbrus drahokamovou čistotou, takže jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Citrín je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží šest krapen. Mezi nimi se ještě nachází decentní pásek zlata, který kopíruje tvat slzy a dotváří tak celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. 

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce. Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek se zlatavým citrínem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným citrínem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «  

————————————————————————————

Materiál přívěsku: Žluté zlato 14k (585/1000)

Rozměry přívěsku: 24 x 11 mm

Váha přívěsku s kamenem: cca 2 gramy

Druh kamene: citrín

Místo nálezu kamene: Kněževes (Vysočina)

Typ výbrusu: Slza / kapka

Rozměr výbrusu: 11,8 mm x 8,6 mm

Barva kamene: přírodní, středně žlutá až zlatavá

Čistota kamene: drahokamová

Puncovní značky: » zobrazit «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5785
15 900 Kč
Zlatý přívěsek s broušeným českým citrínem ve tvaru kapky / slzy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty