Exkluzivní zlatý přívěsek s broušeným českým morionem

Tento originální přívěsek je ručně zhotovený ze žlutého 14k zlata a je osazený vybroušeným morionem ve tvaru slzy.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Morion (černá záhněda) je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru slzy neboli kapky. Tato varianta je opravdu zajímavá a v přívěsku působí velice žensky. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný kamínek se pyšní přirozenou temně hnědou až prakticky černou barvou, pokud však brus prosvítí sluneční paprsky, můžete se kochat příjemným středně hnědým odstínem s tóny lesního medu. Uvnitř má pak výbrus drahokamovou čistotou s několika nepatrnými mlhovinkami, které podtrhují čistě přírodní původ tohoto kamene.

Morion je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží šest krapen. Mezi nimi se ještě nachází decentní pásek zlata, který kopíruje tvat slzy a dotváří tak celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. 

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce. Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s morionem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným morionem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «  

————————————————————————————

Materiál: Žluté zlato 14k (585/1000)

Rozměry přívěsku: 20 x 8 mm

Váha přívěsku s kamenem: 1,16 g

Druh kamene: morion (černá záhněda)

Místo nálezu kamene: Kněževes (Vysočina)

Typ výbrusu: Slza (kapka)

Rozměr výbrusu: 9,5 mm x 6,7 mm

Barva kamene: přírodní, temně hnědá až černá

Čistota kamene: drahokamová, s jemnou mlhovinkou

Puncovní značky: » zobrazit «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4734
12 600 Kč
Exkluzivní zlatý přívěsek s broušeným českým morionem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty