Propracovaný stříbrný přívěsek s broušeným českým ametystem

Tento originální přívěsek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným ametystem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Česká Mez (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Ametyst je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný kamínek se pak pyšní opravdu úžasnou středně až sytě fialovou barvou, která je typická pro nejkvalitnější ametysty pocházející z této významné lokality (Česká Mez). Uvnitř se pak výbrus může pochlubit drahokamovou čistotou s drobnou inkluzí, která podtrhuje čistě přírodní původ tohoto kamene.

Kulatý ametyst je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně obepíná elegantní a slušivý kroužek. Ten je zde samozřejmě především kvůli spolehlivému zajištění brusu, ale navíc ještě podtrhává krásu a jiskru kamene. 

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. 

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce . Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s ametystem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným ametystem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «  

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost přívěsku: 36 x 14 mm

Váha: 3,59 g

Druh kamene: ametyst

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 7,3 mm

Barva: přírodní, středně až sytě fialová

Čistota: drahokamová, s drobnými inkluzemi

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2103
6 200 Kč
Propracovaný stříbrný přívěsek s broušeným českým ametystem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty