Stříbrný prsten s pravým českým ametystem

Originální prstýnek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným ametystem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z vyhlášené lokality Česká Mez (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Ametyst je ručně vybroušený mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zárověň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný ametyst se pak pyšní velice půvabnou barvou, která má jemně fialový odstín s lehce kouřovými tóny. Toto překrásné zbarvení je typické právě pro ametysty pocházející z této úžasné oblasti Vysočiny. Uvnitř má výbrus drahokamovou čistotu s pouze velmi nepatrnými inkluzemi, které ještě více podtrhují čistě přírodní původ kamene

Kulatý ametyst je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží čtyři dvojité krapny. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak nachází čtyři decentní kroužky, které dotvářejí celkový estetický vzhled prstenu. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, které jsou nenápadně umístěny z vnitřní strany obroučky.

Každý prstýnek s drahým kamínkem vám také zašleme v opravdu kvalitní lakované dřevěné krabičce s vnitřkem z ekokůže. Pokud kupujete prsten pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto velmi elegantní krabičku také oceníte.

Tento luxusní prsten vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost prstenu: 56 mm (průměr 17,8 mm)

Šířka obroučky: 2 mm

Druh kamene: ametyst

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 9 mm

Barva: přirozený jemně fialový odstín s lehce kouřovým tónem

Čistota: nepatrné inkluze

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2391
5 490 Kč
Stříbrný prsten s pravým českým ametystem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty