• 1 z 11
 

Úžasný krystal citrínu s příjemnou barvou, lehce ohlazeným povrchem a krásnou barevnou duhou

 

Sběratelský kousek pravého českého citrínu pocházejícího z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Citrín se díky svým slušným rozměrům a hmotnosti téměř čtvrt kilogramu řadí již mezi středně velké vzorky, takže ve sbírce se rozhodně neztratí a krásně vynikne. Velikost však není zdaleka to jediné co tento úžasný citrín nabízí.

Kamínek totiž není jen nějáký obyčejný úlomek, ale krystal (respektive jeho část). Přesto, že tento krystal má zachovalou pouze špici z pohledové strany, tak na první dojem působí jako kdyby byl daleko zachovalejší. Ačkoli se tedy jedná spíše o fragment krystalu, citrín má velmi estetický a celiství vzhled (z pohledové strany).

Co se týče povrchu citrínu, tak ten je prakticky celý matný, lehounce až sametově ohlazený a velmi příjemný na dotek. Kamínek tedy jistě velmi dlouhou dobu ležel v nějákém potůčku či říčním toku, a voda s příměsí jemného písku jej ohladila do takto báječné podoby.

Na citrínku však můžete objevit i menší lesklou pasáž, díky které lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou alespoň nepatrně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět. Ten ukrývá nejen celkem slušnou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či peříčka.

V jednom drobném lesklém úseku těsně pod povrchem můžete dokonce objevit i na první pohled skrytou chloubu tohoto citrínu, a sice nádhernou pestrobarevnou duhu s dobrou velikostí cca 8 x 8 milimetrů. Takto rozměrné duhové odlesky jsou v minerálech k vidění spíše vzácně. (Tato duha bohužel nejde fotoaparátem dost dobře zachytit).

Samotná barva citrínu se také řadí k těm kvalitnějším. Můžete se totiž kochat půvabným světle až středně žlutým odstínem. V nejspodnější části krystalu pak můžete pozorovat velmi jemnou příměs mléčně bílého křemene, na kterém byl tento krystal citrínu původně zřejmě narostlý.

Nejvíce samozřejmě toto unikátní zbarvení kamene vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás skvěle zachytili na úvodních pěti fotograficíh.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je tedy celkem 11 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 70 x 70 x 36 mm

Váha: 237 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
12 500 Kč
Kód produktu 3774
Kategorie Pravý český citrín - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...