Briliantový výbrus temně hnědého až černého morionu

Elegantní ručně broušený přírodní morion pocházející z vyhlášené lokality Krásněves nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Morion je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do originálního výbrusu ve tvaru kulatého briliantu. Tento typ brusu patří mezi nejžádanější.

Broušené moriony (černé záhnědy) se od jiných drahých kamínků (citrínů, křišťálů, ametystů) značně liší podáním svých barev. Například citrín má ve stínu, na sluníčku nebo při prosvícení baterkou vždy téměř stejnou (žlutou) barvu, u morionů je to trošku jinak.

Pokud je morion ve stínu nebo na běžném denním světle má velmi temně hnědou spíše až černou barvu. Když se na kamínek podíváte na sluníčku, začnou zde místy prosvítat příjemné středně až tmavě hnědé tóny. Pokud pak morion zblízka prosvítíte baterkou, prakticky celý kámen se krásně rozzáří a vy se můžete kochat nejen půvabným jemně hnědým nádechem, ale také pozorovat drahokamovou vnitřní čistotu, která právě bez prosvícení kamínku nebyla dosud patrná.

Tento konkrétní morion se pyšní fantastickou drahokamovou čistotou bez inkluzí.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového morionu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného morionu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

 

Místo nálezu: Krásněves (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Váha: 2,5 ct (karátu)

Rozměr: 8,6 x 8,6 x 5,8 mm

Barva: přirozený temně hnědý až černý odstín s kouřovými tóny

Čistota: drahokamově čistý bez inkluzí

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3465
4 250 Kč
Briliantový výbrus temně hnědého až černého morionu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty