Černý morion - výbrus ve tvaru kulatého briliantu - 3,95 ct

Luxusní ručně broušený přírodní morion pocházející ze známé kamínkářské lokality Sázava nedaloko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Morion je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu, který patří mezi nejoblíbenější.

Výbrus se pyšní vysokým počet fazet (plošek) a to konkrétně 71, díky tomu může kamínek perfektně zazářit a předvést tak svoji skrytou hru barev, třpytu a dalších jedinečných vlastností.

Broušené moriony (černé záhnědy) se od jiných drahých kamínků (citrínů, křišťálů, ametystů) značně liší podáním svých barev. Například citrín má ve stínu, na sluníčku nebo při prosvícení baterkou vždy téměř stejnou (žlutou) barvu, u morionů je to trošku jinak.

Pokud je morion ve stínu nebo na běžném denním světle má velmi temně hnědou spíše až černou barvu. Když však kamínek prosvítí sluneční paprsky či světlo baterky, hezky se rozzáří a vy se můžete kochat půvabnými jemně až středně hnědými tóny s decentním kouřovým nádechem.

Uvnitř se pak výbrus pyšní drahokamovou čistotou bez inkluzí.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 7116
4 900 Kč
Černý morion - výbrus ve tvaru kulatého briliantu - 3,95 ct
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového morionu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Součástí tohoto vybroušeného morionu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

Níže naleznete také krátké VIDEO s tímto morionem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morion
Naleziště: Česká Republika
Typ / forma: Broušený
Místo nálezu:: Sázava u Žďáru nad Sázavou (Vysočina)
Rok nálezu:: 2023
Druh kamene:: Morion - černá záhněda
Typ výbrusu:: Kulatý - Water Lily
Váha:: 3,95 ct
Rozměr:: 9,5 x 9,5 x 7,4 mm
Počet fazet (plošek):: 71

Výbrus morionu z Vysočiny

Podobné produkty