Broušený černý morion z Vysočiny - tvar Radiant

Luxusní ručně broušený přírodní morion pocházející ze známé kamínkářské lokality Sázava nedaloko Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Morion je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do zajímavého tvaru, který se označuje jako "Radiant" (v překladu "zářivý").

Broušené moriony (černé záhnědy) se od jiných drahých kamínků (citrínů, křišťálů, ametystů) značně liší podáním svých barev. Například citrín má ve stínu, na sluníčku nebo při prosvícení baterkou vždy téměř stejnou (žlutou) barvu, u morionů je to trošku jinak.

Pokud je morion ve stínu nebo na běžném denním světle má velmi temně hnědou spíše až černou barvu. Když se na kamínek podíváte na sluníčku, začnou zde místy prosvítat příjemné středně hnědé tóny. Pokud pak morion zblízka prosvítíte baterkou, prakticky celý kámen se krásně rozzáří a vy se můžete kochat nejen půvabným jemně hnědým nádechem, ale také pozorovat drahokamovou vnitřní čistotu, která právě bez prosvícení kamínku nebyla dosud patrná.

Tento konkrétní morion se pyšní fantastickou drahokamovou čistotou bez inkluzí.

————————————————————————————

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového morionu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale vynikne především v krásném a jedinečném šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Níže pod popiskem naleznete podrobnější informace o výbrusu a také krátké video.

Součástí tohoto vybroušeného morionu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

————————————————————————————

Druh kamene: Záhněda - Morion

Místo nálezu: Sázava (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Typ výbrusu: Radiant

Váha: 4,05 ct (karátu)

Rozměr: 11 x 7,7 x 6,6 mm

Počet fazet (plošek): 49

Barva: přirozený temně hnědý až černý odstín s kouřovým nádechem

Čistota: drahokamově čistý bez inkluzí

 

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5913
4 300 Kč
Broušený černý morion z Vysočiny - tvar Radiant
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty