Luxusní půlkrystal zlatavého citrínu s tmavou špičkou a vysokou vnitřní čistotou

Exkluzivní kousek pravého českého citrínu pocházející z proslavené kamínkářské lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky, aby jste i vy mohli dostat možnost kochat se či energeticky pracovat s velice zajímavým a unikátním citrínem.

Jedná se o tzv. půlkrystal, který má z pohledové strany slušně zachovalé obvodové stěny a špici. Můžete zde však spatřit i drobný otisk (otlačení), které podle svého tvaru pochází zřejmě od jiného sousedního krystalu. Místy je zde také citrín nepatrně pokrytý slabounkou vrstvičkou křemene, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Zadní strana kamene krystalové plochy sice nemá, povrch je zde však vysoce lesklý, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete skvěle nahlédnout dovnitř celého půlkrystalu a pozorovat tak jeho úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou, místy až drahokamovou čistotu, můžete tu však spatřit i menší mlhovinové závoje, peříčka a další úkazy. Po důkladnějším prozkoumání pak ve spodní části krystalu objevíte i hezkou barevnou duhu o rozměrech cca 5 x 5 milimetrů.

Jak je z fotografií dobře patrné, unikátní a skutečně jedinečná je především samotná barva citrínu. Kamínek má opravdu vysoce kvalitní středně žlutý odstín se silně zlatavými tóny a temně kouřovou špici. Kombinace těchto barev je vskutku fantastická a citrín díky tomu působí nejen estetickým, ale i pozoruhodným až kouzelným dojmem.

Pokud se rádi obklopujete zajímavými a nevšedními drahými kameny, tento půlkrystal citrínu si jistě zamilujete.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 45 x 40 x 20 mm

- V nejdelším místě (šikmo) měří vzorek až 55 mm

Váha: 54 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3888
4 300 Kč
Luxusní půlkrystal zlatavého citrínu s tmavou špičkou a vysokou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).