• 1 z 5
 

Broušený český ametyst s úžasnou fialovou barvou zasazený do luxusního stříbrného přívěsku

 

Tento originální přívěsek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným ametystem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Česká Mez u Žďáru nad Sázavou (Vysočina).

Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Ametyst je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný ametyst má opravdu úžasnou a velice příjemnou sytě fialovou barvu. Takto vzácně zbarvené ametysty se v České republice nacházejí zcela vyjímečně. Uvnitř má pak výbrus téměř drahokamovou čistotu pouze s drobnou inkluzí, která podtrhuje pravost kamene.

Kulatý ametyst je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží čtyři dvojité krapny. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, kterými jsou naše šperky označeny.

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce. Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní šperk s fialovým ametystem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným ametystem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «    

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost přívěsku: 20 x 35 mm 

Váha přívěsku: 3,20g

Druh kamene: ametyst

Místo nálezu: Česká Mez (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 7,6 mm

Barva: vzácný sytě fialový odstín

Čistota: téměř čistý, pouze drobná inkluze

 

Dostupnost Prodáno
6 900 Kč
Kód produktu 1779
Kategorie Stříbrné šperky s českými kameny
Položka byla vyprodána...