Vybroušený morion z Vysočiny v elegantním stříbrném přívěsku

Tento jedinečný přívěsek je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušenou záhnědou tzv. morionem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Sázava u Žďáru nad Sázavou (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Morion je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný morion na první pohled uchvátí svou temně černou barvou. Pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, rozzáří se velice příjemným temně hnědým odstínem s lehce kouřovými tóny. Uvnitř se pak výbrus pyšní drahokamovou čistotu bez inkluzí.

Kulatý morion je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží pět dvojitých krapen. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled přívěsku. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, kterými jsou naše šperky označeny.

Každý přívěsek s drahým kamínkem vám také zašleme v elegantní krabičce . Pokud kupujete přívěsek pro sebe, tato krabička vám výborně poslouží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto krabičku také oceníte.

Tento luxusní přívěsek s morionem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto přívěsku s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto přívěsku s vybroušeným morionem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «   

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost přívěsku: 14 x 50 mm

Váha přívěsku: 3,68g

Druh kamene: záhněda - morion

Místo nálezu: Sázava (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 7,4 mm

Barva: přírodní, temně hnědá až černá

Čistota: drahokamově čistý, bez inkluzí

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 1782
5 650 Kč
Vybroušený morion z Vysočiny v elegantním stříbrném přívěsku
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty