Stříbrný prstýnek s temným až černým morionem z ČR

Originální prsten je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušenou záhnědou - morionem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Sázava u Žďáru nad Sázavou (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Morion je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný morion se pyšní opravdu úžasnou barvou v temně hnědém až černém odstínu. Takto tmavé záhnědy - moriony se v České republice nacházejí ve velmi omezeném množství. Uvnitř má pak výbrus drahokamovou čistotu bez inkluzí.

Kulatý morion je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží čtyři dvojité krapny. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled prstenu. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, které jsou nenápadně umístěny z vnitřní strany obroučky.

Každý prstýnek s drahým kamínkem vám také zašleme v opravdu kvalitní lakované dřevěné krabičce s vnitřkem z ekokůže. Pokud kupujete prsten pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto velmi elegantní krabičku také oceníte.

Tento luxusní prsten s černým morionem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto prstenu s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

Součástí tohoto prstenu s vybroušeným morionem je CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «  

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost prstenu: 57 mm (průměr 18,2 mm)

Šířka obroučky: 2 mm

Druh kamene: záhněda - morion

Místo nálezu: Sázava (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 7,3 mm

Barva: temně hnědá až černá

Čistota: čistý, bez inkluzí

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 1554
5 600 Kč
Stříbrný prstýnek s temným až černým morionem z ČR
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty